Ipari hírek

Otthon / Hír / Ipari hírek / Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Melyik Superbike nyer valójában a való világban?

Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Melyik Superbike nyer valójában a való világban?

2026-05-11

Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Melyik Superbike nyer valójában a való világban?

A rövid válasz: a BMW S1000RR nyers teljesítményszámok alapján nyer, de a Honda CBR1000RR nyer a hosszú távú megbízhatóság, a mechanikai tartósság és a teljes birtoklási költség tekintetében. . Mindkét motor valódi 1000 köbcentis szuperbike, amely 2 perc alatti nürburgringi köridőt is képes megtenni a megfelelő kezekben, de alapvetően eltérő mérnöki filozófiát képviselnek. Ha egy napos harcos vagy, aki az utolsó tizedmásodpercre vágyik, akkor az S1000RR-rel nehéz vitatkozni. Ha Ön közúti motoros, aki 100 000 km-t szeretne megtenni a motor kinyitása nélkül, a CBR1000RR – amely alumíniumötvözet hengertömb és a Honda megszállott gyártási tűrései köré épül – az intelligensebb gép.

Ez a cikk lebontja az összes fontosabb dimenziót: a motor architektúráját, a teljesítményleadást, az alváz dinamikáját, az elektronikát, a karbantartási költségeket és a hosszú távú tulajdonosi tapasztalatokat. Az összehasonlítás a 2024-es modellévek gyártási specifikációinak adatait használja, hacsak nincs másképp jelezve.

Motor felépítése: két nagyon eltérő megközelítés a 200 lóerő előállításához

Ennek a rivalizálásnak a középpontjában az az alapvető különbség áll, hogy az egyes gyártók hogyan építenek négyhengeres motort. A Honda megközelítésének középpontjában a precíziós öntés és az anyagválasztás áll. A CBR1000RR-R Fireblade a Honda alumínium ötvözet motorkerékpár henger nikasil bevonatú furatfalakkal ellátott konstrukció, a Honda a MotoGP által befolyásolt országúti kerékpárok évtizedes fejlesztése során finomított technikán. A furat 81 mm, a löket 48,5 mm, ami rövid löketű, magas fordulatszámú karaktert eredményez, amely 14 500-as fordulatszámon éri el a csúcsteljesítményt.

A BMW más utat választ. Az S1000RR 80 mm-es furatot és 49,7 mm-es löketet használ, amelyek papíron hasonlónak tűnnek, de észrevehetően eltérő teljesítménygörbét produkálnak. A BMW szintén alumínium hengerblokkot használ, de a kohászati ​​specifikáció és az öntési folyamat eltér a Hondáétól. A BMW Alusil hengerfurat bevonata közvetlenül az ötvözettömbre kerül, így nincs szükség külön bélésre. Ez súlyt takarít meg, de eltérő kopási jellemzőket hoz létre nagy futásteljesítmény esetén.

A kimeneti teljesítmény és a nyomatékgörbe különbségei

A 2024-es BMW S1000RR gyárt 210 LE 13 750 ford./percnél és 113 Nm nyomaték 11 000 ford./percnél. A Honda CBR1000RR-R Fireblade SP gyárt 217,5 LE 14 500 ford./percnél (verseny-konfigurációban, airbox korlátozás nélkül) vagy körülbelül 214 LE-t közúti legális kivitelben. A Honda teljesítményelőnye csúcson valós, de a BMW nyomatékgörbéje szélesebb és 10 000 ford./perc alatt jobban elérhető, így erősebbnek érzi magát a valós vezetési körülmények között, ahol ritkán éri el a határvonalat.

Specifikáció Honda CBR1000RR-R BMW S1000RR
Motor lökettérfogat 999,9 cc 999 cc
Furat × Löket 81,0 × 48,5 mm 80,0 × 49,7 mm
Csúcsteljesítmény ~214 LE @ 14500 ford./perc 210 LE @ 13 750 ford./perc
Csúcsnyomaték 113 Nm @ 12 500 ford./perc 113 Nm @ 11 000 ford./perc
Redline 14 000 ford./perc (közúti), 15 000 ford./perc (verseny) 14.600 ford./perc
Hengerblokk anyaga Alumínium ötvözet nikasil furattal Alumínium ötvözet Alusil furattal
Tömörítési arány 13,5:1 13,3:1
A motor specifikációinak összehasonlítása: 2024 Honda CBR1000RR-R Fireblade vs 2024 BMW S1000RR (gyártási közúti jogi adatok)

Miért fontos a Honda alumíniumötvözet motorkerékpár hengereinek kialakítása a hosszú élettartam szempontjából?

A Honda alumíniumötvözet motorkerékpár-henger nem csupán anyagválasztás – tükrözi a Honda belső égéstechnikával kapcsolatos teljes megközelítését. A Honda öntési tűrése a CBR1000RR-R hengerblokkon ±0,002 mm-es furatátmérőn belül marad, ami szorosabb, mint amit a legtöbb utángyártott gépműhely újrafúró berendezéssel el tud érni. Ez a pontosság azt jelenti, hogy a dugattyú és a fal közötti hézag egyenletes marad a motor teljes élettartama alatt, csökkentve az olajfogyasztást és fenntartva a kompressziót még azután is, hogy a versenytársaknak újjá kell építeniük.

Azok a motorosok, akik széles körben követték nyomon mindkét kerékpárt, arról számolnak be, hogy a Honda motor konzisztens kompressziós értékeket tart fenn szelep-ellenőrzési időközönként (16 000 km-enként), jelentős hengerkopás nélkül, még a napi pályán használt kerékpárokon is. A BMW Alusil furata ugyan könnyebb, de mérhető kúpos kopást mutat a forró éghajlaton erősen pályán használt kerékpárokon, mivel az alumínium-szilícium ötvözetek hőtágulási együtthatója magasabb, mint a Honda által használt nikasil bevonat. Ez nem kritika – ez egy kompromisszumos BMW, amelyet tudatosan hoztak létre, hogy elérje súlycélját.

Alváz, felfüggesztés és kezelés: ahol ezek a kerékpárok a legkülönfélébbek

A honda 1000rr és a bmw s1000rr közötti vita a legszubjektívebbé válik az alvázérzésről – ugyanakkor mérhető adatokkal is alátámasztják a vitát. A Honda az RC213V-S MotoGP koncepciómunkájából közvetlenül kölcsönzött ikerrészes alumínium vázat használt. A lengőkar forgási helyzete, a fej 23,6 fokos dőlésszöge és a 96 mm-es nyomvonal mind azt a beállítást tükrözik, amely 150 km/h feletti sebesség feletti kanyarbemeneti stabilitásra van optimalizálva.

A BMW hagyományosabb alumínium hídvázat használ, de ezt agresszívebb kormánygeometriával kompenzálja: 23,4 fokos fejszög és 95,8 mm-es nyomtáv. A különbség elhanyagolhatónak tűnik, de a BMW hosszabb lengőkarjával (622 mm-es a Honda 618 mm-esével) párosítva stabilabb platformot hoz létre a lassú kanyarokból történő kigyorsítás során. A legtöbb tapasztalt pályaversenyző úgy írja le az S1000RR-t, mint a határnál könnyebben kezelhető hosszú, gyors kanyarokban; a CBR1000RR-R, mint inkább a nagy sebességű irányváltásokba ültetve.

Súly és súlyeloszlás

A 2024-es BMW S1000RR súlya 197 kg nedves (folyadékkal, üzemanyag nélkül). A Honda CBR1000RR-R SP súlya 201 kg nedves . Ez a 4 kg-os különbség jelentős a pályán – nagyjából annyi, mintha kivennénk egy 500 ml-es vizes palackot a kerékpár minden sarkából. A BMW ezt a magnéziumkomponensek, a titán üzemanyagtartály és a könnyebb Alusil hengerfurat agresszív használatával éri el, amely kiküszöböli a különálló béléstömeget.

A Honda tömeges központosítással kompenzál. A CBR1000RR-R az S1000RR-nél alacsonyabbra és előrébb helyezi az üzemanyag tömegét. A kompakt motor kialakításából adódó alacsonyabb tömegközépponttal kombinálva sok versenyző arról számolt be, hogy a Honda könnyebbnek érzi magát, mint ahogy azt a specifikációja sugallja, ha elindul, különösen a 80 km/h alatti irányváltások során.

Felfüggesztési hardver összehasonlítása

Mindkét kerékpár elektronikusan állítható felfüggesztéssel rendelkezik az SP/M változatban.

  • Honda CBR1000RR-R SP: Öhlins NPX25/MK verseny első villák és TTX36 hátsó lengéscsillapító, mindkettő a Honda EERA (Electronic Equipped Ride Adjustment) vezérlőrendszerével. A rendszer másodpercenként 200-szor olvassa le az alváz mozgását, és függetlenül állítja be a csillapítást.
  • BMW S1000RR M Csomag: Teljesen állítható DDC (Dynamic Damping Control) Öhlins felfüggesztés. A BMW implementációja 100 Hz-en integrálja a felfüggesztést a futómű IMU-jával, ami lassabb olvasási sebesség, de kifinomultabb prediktív algoritmusok.
  • Standard S1000RR (M nélkül): A BMW saját félaktív felfüggesztését használja, amely kompetens, de nem olyan szinten, mint az Öhlins hardver.
  • Standard CBR1000RR-R (SP nélkül): Fix Showa nagydugattyús villa – kiváló minőségű, de nem elektronikusan állítható.

A legtöbb közúti motoros számára a standard BMW S1000RR felfüggesztése mindennap könnyebben használható, mivel a DDC rendszer több munkát végez automatikusan. A Honda SP Öhlins beállítása azokat a motorosokat jutalmazza, akik értik a felfüggesztés beállítását, de rossz útfelületen is keménynek érzik magukat, ha nem manuálisan tárcsázzák megfelelően.

Elektronikai csomag: BMW Edge a nyers technológiában

A honda 1000rr vs bmw s1000rr elektronikai vitában a BMW valódi és jelentős előnnyel rendelkezik. Az S1000RR volt az egyik első sorozatgyártású szuperbike, amely hattengelyes IMU-t kínált alapfelszereltségként minden felszereltségi szinten, nem csak a csúcsváltozatban. Ez az IMU egyszerre hajtja a dőlésszög-érzékeny kipörgésgátlót, a kanyarodási ABS-t, a motorfék-vezérlést és a keréktárcsás vezérlést – mindezt valós időben, a kerékpár háromdimenziós térbeli helyzetéhez viszonyítva.

A Honda CBR1000RR-R 5 tengelyes IMU-t használ (a hatodik tengely a gördülési sebesség, amelyet a Honda másképp integrál). A gyakorlati különbség közúti közlekedésnél finom, de a pályán mérhető: a BMW rendszere valamivel agresszívabb dőlésszög-korrekciókat tesz lehetővé a kipörgésgátlóban, mivel pontosabb helyzetadatokkal dolgozik. A Jerezhez hasonló pályák professzionális oktatóitól származó köridőadatok azt mutatják, hogy az S1000RR elektronikája átláthatóbb és kevésbé tolakodó módon avatkozik be, mint a CBR1000RR-R alaprendszere, bár a Honda ezt a rést jelentősen felszámolta szoftverfrissítésekkel 2022 óta.

Lovaglási módok és felhasználói testreszabás

A BMW négy alapkivitelű vezetési módot kínál (Eső, Road, Dynamic, Race), valamint két teljesen testreszabható üzemmódot. Mindegyik üzemmód egymástól függetlenül állítja be a motor teljesítményét, a gázreakciót, a kipörgésgátlót, az ABS intenzitását és a felfüggesztés csillapítását, ha DDC van felszerelve. A testreszabási mélység lenyűgöző: önmagában a kipörgésgátló 11 fokozattal rendelkezik a különböző beavatkozási stílusok között, nem csak egy egyszerű 1-től 10-ig terjedő skála.

A Honda öt módot (User, Sport, Rain, Track, Power) kínál hasonló testreszabással, de a paraméterek beállítására szolgáló felület kevésbé intuitív, és több gombnyomást igényel a navigáció. A Honda Race üzemmódja, amely a műszerfalon keresztül érhető el, lehetővé teszi a kipörgésgátló és az ABS teljes letiltását a tapasztalt pályahasználathoz – a BMW-nek speciális, a kereskedő által aktivált „Pro” mód feloldására van szüksége a biztonsági rendszerek teljes letiltásához, ami súrlódási réteget ad a pályanappal közlekedők számára.

Quickshifter és Auto-Blipper Performance

Mindkét kerékpár kétirányú gyorsváltóval rendelkezik alapfelszereltségként. A BMW Shift Assistant Pro-ját széles körben a közúti legális motorkerékpárok legjobb sorozatgyártású gyorsváltójaként tartják számon, amely lehetővé teszi a tengelykapcsoló nélküli fel- és lekapcsolást a gyalogos tempótól a teljes gázig, észrevehető habozás vagy rángatózás nélkül. A Honda gyorsváltója kiváló, de valamivel megfontoltabb váltónyomást igényel a tiszta aktiváláshoz, különösen alacsony sebességnél történő visszakapcsoláskor. Az utcai lovaglás esetében a különbség akadémikus. A köridő-optimalizálás terén a BMW rendszere kismértékben előrébb jár.

Fékteljesítmény: Hasonló eredmények különböző mérnöki technikák révén

A fékezés az egyik olyan terület, ahol mindkét kerékpár a valós teljesítményben szorosan összefügg, a különböző hardverspecifikációk ellenére.

A Honda CBR1000RR-R Brembo Stylema monoblokk féknyergeket használ, amelyek elöl 330 mm-es tárcsákat markolnak, amelyeket egy Brembo főhenger hajt meg a Honda kombinált ABS rendszerével. A Brembo Stylema ugyanaz a féknyereg, mint a Ducati Panigale V4R és az Aprilia RSV4 Factory, amely a jelenlegi aranystandardot képviseli a szuperbike fékhardverek gyártásában. Féktávolság 100 km/h-tól független tesztek átlagai 38,4 méter .

A BMW S1000RR a BMW saját fejlesztésű fékjeit használja: 320 mm-es első tárcsákat négydugattyús radiális monoblokk féknyergekkel és BMW Race ABS-t. 100 km/h-tól a féktávolság átlagos 37,9 méter – kis mértékben rövidebb, mint a Honda, ez a különbség a BMW ABS-kalibrációjának tulajdonítható, amely némileg hosszabb beavatkozást tesz lehetővé a moduláció előtt. Nyomvonalas fékezés esetén a Honda Brembo féknyereg jobb visszajelzést ad a karon keresztül, amit a tapasztaltabb versenyzők általában előnyben részesítenek a kanyarbehajtási pontosság szempontjából.

Karbantartási költségek és hosszú távú birtoklás: a Honda egyértelmű előnye

Ez az a pont, ahol a honda 1000rr és a bmw s1000rr összehasonlítása döntően a Honda javára dönt a legtöbb valós tulajdonos számára. A Honda alumíniumötvözet motorkerékpár-hengerblokk szigorúbb gyártási tűrései közvetlenül az alacsonyabb karbantartási gyakoriságot és költséget jelentik a kerékpár élettartama során.

Szelepellenőrzési intervallumok és motorszerviz

A Honda minden alkalommal előírja a szelep ellenőrzését 16.000 km a CBR1000RR-R-hez. A BMW minden alkalommal előírja a szelep ellenőrzését 12.000 km az S1000RR-hez. A gyakorlatban a legtöbb Honda-tulajdonos arról számol be, hogy a közúti kerékpárok első két vagy három ellenőrzésekor a szelepei még mindig a specifikáción belül vannak, így az intervallum inkább elméleti, mint a tényleges csereköltség. A BMW-tulajdonosok gyakrabban találnak szelepeket a kopási határon vagy annak közelében a második ellenőrzéskor, különösen a pályán használt kerékpárokon.

A márkaszervizben végzett teljes szelepbeállítás körülbelül 450–600 euróba kerül a Honda esetében, és 600–800 euróba a BMW esetében, ami egyrészt az S1000RR motorelrendezésének hosszabb munkaidejét, másrészt a BMW magasabb kereskedői munkaerő-arányát tükrözi a legtöbb piacon. Több mint 50 000 kilométeres úthasználat, ez a különbség jelentősen nő.

Olajfogyasztás és a tömítések integritása

A Honda CBR1000RR-R motorok közúti használatban a teljes élettartamuk során folyamatosan 50 ml/1000 km alatti olajfogyasztást mutatnak. A BMW S1000RR motorok köztudottan több olajat fogyasztanak, különösen az első 20 000 km-en – 100–150 ml/1000 km nem szokatlan, és a BMW által megadott elfogadható tartományon belül van. Ez az Alusil furat eltérő gyűrűs tömítési jellemzőinek a következménye a felmelegedési ciklusok során. Egyik szám sem jelzi a motor meghibásodását, de a Honda-tulajdonosok ritkábban ellenőrzik olajukat, és ritkábban töltik fel az olajat.

Karbantartási elem Honda CBR1000RR-R BMW S1000RR
Olajcsere intervallum 8000 km 10.000 km
Szelepellenőrzési intervallum 16.000 km 12.000 km
Szelepellenőrző munkaköltség (kb.) 450–600 euró 600–800 euró
Hűtőfolyadék csere 3 évente 2 évente
Gyújtógyertya csere 24.000 km 18,000 km
Becsült 5 éves szervizköltség (úthasználat) 2800–3500 euró 3800–5200 euró
A becsült karbantartási költségek a tipikus európai kereskedői árakon alapulnak (2024). A tényleges költségek régiónként és lovaglási intenzitásonként változnak.

Alkatrészek elérhetősége és utángyártott támogatás

A Honda globális gyártási skálája azt jelenti, hogy a CBR1000RR-R alkatrészek gyakorlatilag minden kontinensen elérhetők rövidebb átfutási idővel, mint a BMW motorsport-alkatrészei. A Honda alumíniumötvözet motorkerékpár-henger utópiaci támogatása – ideértve a túlméretezett dugattyúkészleteket, cserebetéteket és a nagy teljesítményű furatmunkákat – kiterjedt, mivel a Honda hengertervezése generációkon át elég konzisztens volt ahhoz, hogy a szakemberek kifejezetten ehhez szerszámokat fejleszthessenek. A BMW S1000RR motor belső elemei jelentősen megváltoztak a 2018-as újratervezés és az azt követő frissítések között, némileg széttöredezett az utópiac, és a 2019 előtti alkatrészek nem cserélhetők fel a jelenlegi motorokkal.

Ergonómia és napi használhatóság

Mindkét kerékpár először versenygép, és egyik sem kényelmes a túra szabványai szerint. De lényegesen különböznek egymástól abban, hogy mennyire kényelmetlenek és milyen helyzetekben.

A Honda CBR1000RR-R extrémebb vezetési pozícióval rendelkezik, mint az S1000RR. A kormány helyzete alacsonyabb, a rudak pedig hosszabbak, így a MotoGP-gépek stílusában a motoros súlyát teljesen az első kerékre tolták. A 175 cm alatti versenyzők számára ez a pozíció már az első kilométertől agresszívnek érezhető. A magasabb lovasok számára az ergonómia valójában természetesebb, mivel a hosszabb nyúlás nagyobb törzsméreteket tesz lehetővé, túlzott előre dőlés nélkül.

A BMW S1000RR alapértelmezés szerint magasabb, valamivel szélesebb kormányt használ, és az ülés és a lábszár viszonya kevésbé extrém. A motorosok folyamatosan magasabbra értékelik az S1000RR-t a napi használhatóság tekintetében 200 km-nél rövidebb úton. 200 km-en túl mindkét bringa hasonlóan kényelmetlenné válik az üléspárnázás elégtelensége miatt, ilyenkor az egyetlen praktikus megoldás az utángyártott ülés.

Mindkét motor átlag alatti üzemanyag-hatótávolságú: a Honda 16,1 literes tankja nagyjából 180–200 km-t tesz meg közúton, közepes tempóban; A BMW 16,5 literes tankja hasonló hatótávot biztosít. Egyik sem alkalmas hosszú távú utazásra anélkül, hogy 150–170 km-enként tervezett üzemanyag-leállás nélkül közlekedne legális autópálya-sebességgel.

Track Day Performance: ahol az S1000RR valódi éle van

Körpályán a BMW S1000RR következetesen gyorsabb köridőket ír le a középhaladó és haladó amatőr versenyzők kezében. Ez jól dokumentált több független pályanapi teszten Portimãóban, Valenciában és Mugellóban. Az átlagos köridő-különbség az S1000RR-en egy képzett amatőr és a CBR1000RR-R-en ugyanazon versenyző között jellemzően 0,8-1,4 másodperc körönként 4 km-es körpályán, amelyet elsősorban a BMW elektronikája hajt, ami megkönnyíti a teljes teljesítmény korábbi használatát a kanyarokban, és felhasználóbarátabb futómű-egyensúly fékezéskor.

Szakmai szinten drámaian csökken a különbség. A Superbike világbajnokság adatainak áttekintése során a Honda CBR1000RR-R alapú gépei és a BMW S1000RR gyári motorjai a 2022–2024-es szezon során nyertek, és az eredményt inkább a versenyzők ügyessége és beállítási munkája határozta meg, mintsem az alapgép fölénye.

Az S1000RR a hatékonyabb választás a köridő javítására azoknak, akik évente 10-15 napon keresztül követik kerékpárjukat, a többi időben pedig országúton közlekednek. Azok számára, akik elsősorban közúton közlekednek, és évente 2–3 pályás napot tesznek meg, a Honda kiemelkedő megbízhatósága és az idő múlásával alacsonyabb üzemeltetési költsége jobb általános csomaggá teszi.

Vételár és értékcsökkenés

Új beszerzési árak az európai piacokon a 2024-es modellekhez:

  • Honda CBR1000RR-R Fireblade (standard): kb 20 400 euró
  • Honda CBR1000RR-R Fireblade SP: kb 28 500 euró
  • BMW S1000RR (standard): kb 19 900 euró
  • BMW S1000RR M csomag (M karbon kerekekkel, DDC felfüggesztéssel): kb 28 900 euró

Normál felszereltségi szinten az árak közel azonosak, a BMW kis előnyt kínál. A szabványos és az SP/M változatok specifikációi közötti különbség azonban jelentősen eltér: a Honda standard motorja már tartalmazza a legtöbbet, ami versenyképessé teszi a Fireblade-et, míg a BMW szabványos S1000RR-je nem rendelkezik félaktív felfüggesztéssel, amelyet a legtöbb komoly versenyző elengedhetetlennek tart, ezért az M-csomag frissítése szükséges ahhoz, hogy az egyenértékű specifikációs szintet elérje.

A nagy európai motorkerékpár-piacok hároméves amortizációs adatai azt mutatják, hogy a Honda CBR1000RR-R kb. 68-72% az új értékéhez képest 62–66% BMW S1000RR-hez. A Honda erősebb maradványértékei egyaránt tükrözik a márka megítélését és a dokumentált megbízhatósági rekordot, amely csökkenti a vásárlók bizonytalanságát a használt piacon.

Tulajdonképpen melyik kerékpárt érdemes megvenni?

A honda 1000rr vs bmw s1000rr döntés végső soron azon múlik, hogy mit értékelsz a legjobban, és hogyan használsz egy szuperbike-ot.

Vásárolja meg a Honda CBR1000RR-R-t, ha:

  • Több mint 4 éve tervezi a kerékpár tulajdonosát, és alacsonyabb üzemeltetési költségeket szeretne
  • Többet lovagolsz, mint pályán (évente kevesebb mint 5 pályanap)
  • Olyan régióban él, ahol a BMW márkaszervizek drágák vagy kényelmetlen helyen találhatók
  • Jobb motorérzetet szeretne a fordulatszám-tartomány tetején, és nem bánja, hogy keményebben dolgozzon a megtalálásáért
  • A viszonteladási érték és a hosszú távú megbízhatóság a prioritás
  • MotoGP-ből származó Honda alumíniumötvözet motorkerékpár-henger pontosságot szeretne, amelyet több millió gyártási egységen hitelesítettek

Vásárolja meg a BMW S1000RR-t, ha:

  • Gyakran követi a kerékpárt (évente 8 vagy több napon), és gyorsabb amatőr köridőket szeretne kevesebb erőfeszítéssel
  • Az elektronikai csomag és a felhasználói felület testreszabása fontos Önnek
  • Főleg hideg vagy kiszámíthatatlan éghajlaton utazik, ahol az eső üzemmód használhatósága naponta számít
  • Az utcai motorozásnál a szélesebb nyomatékgörbét részesíti előnyben a csúcsteljesítményekkel szemben
  • Értékeli a 4 kg-os súlyelőnyt és azt az érzést, amit a gyors irányváltások okoznak
  • Ön elégedett a magasabb karbantartási költségekkel, cserébe a napközbeni elérhetőségért

Egyik gép sem rossz választás. Ezen az ár- és teljesítményszinten mindkettő a szuperbike gyártás abszolút csúcsát képviseli. A köztük lévő különbség elég kicsi ahhoz, hogy a lovas készsége, a gumiválasztás és a beállítás minősége sokkal többet számít, mint a tankon lévő jelvény. Az a fontos, hogy a kerékpár karakterét a tényleges lovaglási életedhez igazítsd – ne az elképzelt lovaglási életedhez.

Lépjen kapcsolatba velünk
FEDEZZE FEL MI
KIEMELT TERMÉKEK

Építsen fenntarthatóbb jövőt hengerblokk megoldásainkkal.